Smoki

FantasyDragon36988.jpg
Smoki to relikty przeszłości, ale dowodów na ich istnienie jest mnóstwo. Od skamieniałych kości i jaj, przez ciągłe wykorzystywanie ich organów i krwi w alchemii, aż po ostatnich jeźdźców. Na przestrzeni wieków wielu ludzi dosiadało tych bestii, co było nie lada wyzwaniem i wymagało ogromnej odwagi. Smoki bowiem to dzikie stworzenia – jaszczury osiągające wzrostem nawet 20 metrów, a długością do 35 metrów, z łuskami twardszymi od stali, paszczą wypełnioną trzema rzędami zębów jak sztylety i zależnie od gatunku, dwoma do sześciu łapami opatrzonymi pazurami, które są w stanie orać skalne granie.

Udokumentowano wiele gatunków tych zwierząt, które różnią się ilością łap, głów, łuskami i ich kolorem oraz wieloma innymi aspektami, ich spis przechowywany jest w krasnoludzkim klasztorze na południowych krańcach Wschodnich Gór.

Dawniej każda większa miejscowość miała swojego Smoka Opiekuńczego, który chronił ją przed wrogami i potworami. Nie wiadomo czemu to robiły, ale jedno jest pewne – Smok Opiekuńczy dużo chętniej przyjmował jeźdźca.

Obecnie smoki uważa się za wymarłe. Od czasu śmierci smoka dosiadanego przez Caniela nie widziano żadnego z tych gadów.

Smoki

Zmierzch Cesarstwa Jaggred Jaggred