Cassius

Prawy kapłan, dobry w walce, słaby w spadaniu z klifu.

Description:
Bio:

Cassius urodził się w szlacheckiej rodzinie jako najmłodsze dziecko. Wychowywany wśród trzech starszych braci, którym przeznaczone były części interesu rodziców, czekał tylko na dzień, w którym rodzice wyślą go do Zakonu Thrara. To było nieuniknione, arystokracja zawsze postępowała tak z dziećmi, które nie mogły liczyć na duży spadek żeby nie przynosiły wstydu nazwisku. W wieku dziesięciu lat w końcu był na tyle duży, żeby Wielebny zgodził się na jego służbę.
Początki były trudne. Cassius był tylko chłopcem, w pierwszych miesiącach często nie był w stanie podnieść jednocześnie treningowego miecza i tarczy. W domu nie otrzymał poprawnej edukacji przez zaniedbania rodziców, więc musiał nauczyć się czytać zanim mógł studiować księgi w bibliotece Zakonu. Tak naprawdę cały pierwszy rok spędzony w Klasztorze musiał poświęcić na naukę podstaw. Bardzo pomocny okazał się Wielki Kapłan Khadgar, który niespodziewanie wziął młodego akolitę pod swoje skrzydła. Poświęcał mu więcej czasu niż innym na lekcjach, czym ściągnął na Cassiusa zawiść dzieciaków bardzo ambitnie podchodzących do swoich planów zostania Kapłanami. W ten sposób praktycznie nie miał żadnych przyjaciół wśród rówieśników.
Poza jednym chłopakiem, z którym dzielił pasję do studiów nad Zakonem Złotej Dziewicy, niejakim Juliusem. Razem przesiadywali noce w bibliotece poszukując jakichkolwiek informacji o klasztorze na północy i ludziach, którzy w nim urzędowali. Niestety przyjaciół różniło podejście do tej historii. Cassiusowi zależało tylko na wiedzy, możliwości przekazania wiedzy przyszłym pokoleniom. Julius chciał poznać tajniki potężnej mocy jednego z pierwszych przywódców Zakonu, którego imię zostało zapomniane na przestrzeni czasu.
Pod koniec czwartego roku pobytu Cassiusa w Klasztorze, odkryte zostało, że Julius od dłuższego czasu oprócz magii kapłańskiej zgłębi tajniki innych, dużo mroczniejszych sztuk. Został zamknięty w lochach i od tamtej pory nikt o nim nie słyszał. Ale każdy, kto go znał wie, że zakazane pragnienia doprowadziły akolitę do szaleństwa.
Po utracie przyjaciela, Cassius poświęcił się całkowicie swoim przygotowaniom. Wyrósł przez pięć lat na postawnego, urodziwego młodzieńca. Często porównywano go do Wielebnego z czasów młodości. Wszyscy byli przekonani, że ze swoją posturą postanowi zostać Inkwizytorem. Tylko Wielki Kapłan, który naprawdę znał chłopaka, wiedział, że ten woli obrać drogę Kapłana, by kontynuować swoje studia nad Zakonem Złotej Dziewicy.
Sprawy przybrały niesamowity obrót kiedy na wielkiej uroczystości, na której uczniowie mieli wybrać ścieżkę, którą będą podążać, w chwili gdy Cassius miał zacząć wypowiadać słowa swojej przysięgi, przez okno wleciał jastrząb i usiadł mu na ramieniu. Kiedy rozpostarł skrzydła, błysnęło z nich oślepiające błękitne światło. Kiedy wszyscy podnieśli wzrok, ptaka nie było, ale na szyi akolity pojawiła się zdobiona tarcza zawieszona na srebrnym łańcuchu. Z chłopaka biło dostojeństwo, wszyscy wiedzieli, że musi zostać Paladynem.
Po swoim pasowaniu młody Paladyn zniknął. Nikt go nie spotkał przez kolejne dziesięć lat, po których wrócił do Klasztoru odmieniony, jako mężczyzna.

Cassius

Zmierzch Cesarstwa Jaggred Jaukosh